Zaloguj
ING LEASE

Wspieramy firmy, wspieramy inwestycje

Zmiany gospodarcze na skutek pandemii, zmiany regulacyjne i prawne, opóźnienia w łańcuchach dostaw… dzisiaj prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie. Przedsiębiorcy muszą stawiać czoła wielu trudnościom, muszą szukać oszczędności. Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że jeśli chcą się dalej rozwijać i osiągać sukcesy, bez inwestycji w środki trwałe się nie obejdzie. A gdy myślimy o inwestycji to naturalnie pojawia się pytanie jak ją sfinansować? I tutaj naprzeciw wychodzi branża leasingowa.

- Od ponad 25 lat wspieramy przedsiębiorców i większe firmy w rozwoju ich biznesów. Na co dzień podążamy za oczekiwaniami klientów, rozwijamy produkty i dostosowujemy ofertę do potrzeb tak, aby proponować rozwiązania szyte na miarę. Dostarczamy klientom produkty finansowe, które umożliwiają szybką i sprawną realizację inwestycji. Rozwijamy różne kanały sprzedaży, by dostęp do naszej oferty był na wyciągnięcie ręki. Po prostu, jesteśmy tam gdzie jest klient i jego potrzeba biznesowa. Dużą wagę przykładamy również do posprzedażowej obsługi klienta, dlatego wdrażamy rozwiązania i narzędzia pozwalające na pełną automatyzację procesów – mówi Adam Sar, Prezes ING Lease (Polska).

Leasing pozostaje jedną z najpopularniejszych form finansowania inwestycji. Wynika to głównie z faktu, że mikro- i małe przedsiębiorstwa mają ograniczone możliwości uzyskania dostępu do innych źródeł finansowania, szczególnie, jeśli porównamy je z większymi spółkami, które mogą pozyskać kapitał m.in. przez kredyty, emisje obligacji czy wejście na giełdę. Oferta leasingowa jest bardzo elastyczna, można ją dopasować do potrzeb poszczególnych klientów przez ułożenie poszczególnych parametrów. O atrakcyjności oferty stanowi także dostępność i wygoda. Dzisiaj przedsiębiorcy potrzebują rozwiązań niekłopotliwych i nieabsorbujących, będących w zasięgu ręki. A jeszcze lepiej dostępnych online.

- Stawiamy na zdalność. Nasi klienci już od dłuższego czasu mogą złożyć wniosek o finansowanie w bankowości internetowej Moje ING lub ING Business, a także poprzez stronę www. W dowolnym miejscu i czasie, wystarczy posiadać dostęp do Internetu. Stworzyliśmy produkt Easy Leasing, czyli wyliczony na podstawie wpływów na konto firmowe limit na leasing, w ramach którego można sfinansować potrzebne aktywo do firmy.  W tym roku uruchomiliśmy również platformę Lease Now. Łączy ona producentów, sprzedawców maszyn i urządzeń oraz przedsiębiorców, którzy tych maszyn potrzebują. Dzięki Lease Now dostawcy poszerzają swoje możliwości sprzedażowe, a klienci zyskują szybki i wygodny dostęp do finansowania – podkreśla Adam Sar. 

Klienci, którzy złożą wniosek online, mają możliwość podpisania umowy elektronicznym podpisem kwalifikowanym, bez konieczności wychodzenia z domu, czy wizyty w oddziale. Dodatkowo spółka udostępniła klientom korzystającym z platformy Lease Now, nowy sposób podpisania umowy leasingowej, wykorzystując jednorazowy podpis kwalifikowany mSzafir.

---------------------------------
Data publikacji: 2021-11-25
Materiał ukazał się na Stronach Biznesu w Dzienniku Gazety Prawnej.