Zaloguj
ING LEASE

Rozwiązania finansowe na miarę przyszłości

Cyfrowy świat wkracza nie tylko do sfery finansowej przedsiębiorców, ale też do codziennego życia i zmienia nawyki zakupowe. Coraz częściej dokonujemy zakupów online od prostych artykułów użytku codziennego po specjalistyczne maszyny, urządzenia, a nawet pojazdy. Rozwijają się platformy oferujące kompleksowe prowadzenie sprzedaży w sieci – proste i szybkie założenie sklepu e-commerce, a także jego obsługa. Większa dostępność i łatwość w poruszaniu się w digitalnym świecie skutkuje tym, iż  rosną zatem oczekiwania przedsiębiorców wobec instytucji finansowych, aby dostarczały serwisy pozwalające na bezpieczne i proste w obsłudze płatności w cyfrowym świecie. Firmy leasingowe reagują na te potrzeby i coraz śmielej wdrażają rozwiązania pozwalające na zawarcie umowy online czy też przejście całego procesu od wyboru przedmiotu po podpisanie umowy w jednej aplikacji. Początkowo dotyczyło to niewielkich kwot i drobnych urządzeń, sprzętu IT czy wyposażenia firmy, a obecnie możliwe jest finansowanie drogich maszyn jak np. wózki widłowe czy koparki. Przykładem rozwoju digitalności jest chociażby oferta ING Lease, a w szczególności usługa ING Lease Now.

ING Lease Now jest platformą online przeznaczona dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców maszyn, urządzeń czy wyposażenia, za pomocą której mogą oni oferować leasing dla swoich klientów zarówno w cyfrowym świecie, ale również dostępną dla tradycyjnych kanałów sprzedaży stacjonarnej. Platforma ING Lease Now działa na dowolnym urządzeniu: laptopie, tablecie czy smartfonie, także jest doskonałym narzędziem dla handlowców, którzy w dowolnym miejscu i czasie mogą przedstawić ofertę finansowania.

- Co ważne klient może również samodzielnie wybrać interesujące go parametry na otrzymanej ofercie, bez konieczności angażowania sprzedawcy. Istotnym atutem rozwiązania są wysokie limity finansowania sprzedawanych aktywów od 5 tys. do 900 tys. zł, a w przypadku leasingu do 360 tys. zł nie wymagamy dokumentów finansowych. Warto również dodać, że korzystanie z platformy jest bezpłatne. Utworzenie konta i proces onboardingu odbywają się online – podkreśla Przemysław Konopka, Expert - Product Development w ING Lease (Polska).  

Dla leasingobiorców ING Lease Now jest metodą płatności – szybką i nieangażującą, można zdecydować się na leasing o dowolnej porze 24/7. Platforma umożliwia złożenia wniosku online, bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych. Cały proces jest szybki, intuicyjny, i odbywa się w 100% online. Klient opłatę wstępną może dokonać szybkim przelewem BLIK. Samo podpisanie umowy leasingu również może się odbyć w formie elektronicznej, ponieważ umożliwiamy naszym klientom możliwość wydania i użycia podpisu kwalifikowanego. 

   

Przeniesienie sprzedaży aktywów do świata cyfrowego pozwala na wkroczenie leasingu do świata e-commerce – czyli zintegrowanie swojego sklepu internetowego z firmą leasingową, czy integrację z platformami płatniczymi. Duże sklepy czy platformy internetowe mogą połączyć się przez API wykorzystując do tego prace swoich programistów. Niemniej dla mniejszych firm czy dystrybutorów mogłoby to być dużym wyzwaniem. Dlatego też ING Lease proponuje skorzystanie z Platformy ING Lease Now umożliwiają integrację ze sklepem internetowym w postaci gotowej wtyczki, którą po prostu wystarczy zainstalować w swoim sklepie. Dzięki temu umożliwiamy Klientom naszych Partnerów szerszy wybór metod płatności, co wpłynie na ich konkurencyjność oraz zadowolenie użytkowników.  Od niedawana ING Lease Now jest również dostępne jako jedna z metod płatności na bramce płatniczej imoje co pozwala dotrzeć do szerszego grona klientów. Nawiązanie współpracy z ING Lease w zakresie sprzedaży leasingu nie wymaga opłacania dodatkowych kosztów za wpis do rejestru pośredników kredytowych.

Jak to  wygląda w praktyce?

  • Klient klika przycisk Weź w leasing z ING na stronie internetowej.
  • Następnie wybiera parametry leasingu i wypełnia krótki wniosek.
  • Podpisuje umowę, logując się do bankowości internetowej lub za pomocą podpisu kwalifikowanego.
  • Odbiera przedmiot zamówienia. ING Lease (Polska) zajmuje się wszystkimi formalnościami, a sprzedawca otrzymuje zapłatę za przedmiot. 

     

Elastyczność i kompleksowość rozwiązań dedykowanych Klientom bardzo często decyduje o konkurencyjności naszego produktu na rynku. Oferta finansowania dostępna na miejscu jest też jednym z elementów ocenianych przez potencjalnych klientów, którzy planują dokonać zakupów. Dodanie nowej formy płatności pozwala również otworzyć się na zupełnie nowe grupy klientów i poszerzyć swoje możliwości sprzedażowe. Warto zatem wspierać swoją firmę korzystając z gotowych rozwiązań zwiększającą konkurencyjność firmy na stale zmieniającym się rynku – dodaje Przemysław Konopka.

Więcej o tym, jak działa aplikacja ING Lease Now oraz co zrobić, aby móc oferować swój asortyment w leasingu ING, znajduje się na stronie www.leasenow.pl.

---------------------------------
Data publikacji: 2023-12-14
Materiał ukazał się na łamach tygodnika Gazeta Finansowa oraz w wersji elektronicznej dostępnej pod linkiem.