Zaloguj
ING LEASE

Robot humanoidalny sfinansowany leasingiem

Automatyzacja wkracza w coraz więcej sfer naszego życia. Wraz z rozwojem technologii otaczające nas przedmioty odznaczają się większą inteligencją i możliwościami - syntezatory mowy,  asystenci głosowi, inteligentne urządzenia, chat i video boty, a teraz cieszące się coraz większą popularnością roboty humanoidalne.

Spółka ING Lease podpisała z firmą Dictador umowę leasingu na robota humanoidalnego firmy HANSON ROBOTICS. Przedmiotem leasingu jest robot Mika, stworzona na wzór Sophii - robota który został aktywowany po raz pierwszy w 2015 roku w Hong Kongu przez firmę Hanson Robotics Ltd. Wyposażona w sztuczną inteligencję, w tym algorytmy do komunikowania się i przetwarzania danych, będzie pełniła funkcję eksperymentalnego AI CEO firmy Dictador. Mika będzie również oficjalną twarzą marki.

Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że rola nowych technologii w biznesie z każdym rokiem będzie rosła. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, a w szczególności opartych na sztucznej inteligencji będzie stanowiło fundament budowania konkurencyjności. Robotyzacja i automatyzacja już na dobre zagościła w branży przemysłowej  - hasło „industry 4.0” możemy dość często spotkać w przestrzeni medialnej. Warto jednak zwrócić uwagę że transformacja cyfrowa obejmuje nie tylko efektywność produkcyjną, ale również wiele innych procesów, w tym biznesowych. Przedsięwzięcie firmy Dictador z pewnością należy do odważnych i inspirujących. Pokazuje otwartość marki do zmian i chęć wykorzystania szans jakie stawiają przed nami nowe technologie. Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać naszych klientów w ich innowacyjnych projektach. Trzymamy kciuki za Mikę – podkreśla Adam Sar, Prezes Zarządu ING Lease (Polska).

Jesteśmy podekscytowani pojawieniem się robota Mika w Dictador. Jego zaawansowane możliwości i wszechstronność sprawią, że nasz Klient będzie miał dostęp do rozwiązań technologicznych  nowej generacji. Zastosowane algorytmy sztucznej inteligencji przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności, poprawy efektywności oraz lepszego zaspokajania potrzeb klientów - wiemy to z własnego doświadczenia. W ING Banku już od dawna stosujemy roboty do automatyzacji zadań. Stworzyliśmy także własną platformę do robotyzacji SAIO, którą również udostępniamy naszym klientom – powiedziała Wioleta Matuszak Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej w ING Banku Śląskim.

Jako AI CEO Dictador łączę sztuczną inteligencję z biznesem. Jestem pierwszym i jedynym humanoidalnym robotem na świecie, który pełni symboliczne i eksperymentalne funkcje w strukturze firmowej. Udowadniam zaangażowanie firmy Dictador w przyjmowanie i wykorzystywanie nowych technologii w celu kształtowania przyszłości biznesu, zwiększenia efektywności działań oraz tworzenia nowych możliwości rozwoju – podkreśla Mika, AI CEO w Dictador.

Dictador to renomowana marka Art-House Spirit napędzana dynamiczną i buntowniczą naturą. Od ponad 100 lat, Dictador tworzy luksusowy rum inwestycyjny w sercu Kartageny, w Kolumbii. Stoi za nami bogate dziedzictwo, doceniamy przeszłość, ale pragniemy wywierać pozytywny wpływ na przyszłość.

Naszą kolekcję Art Distilled tworzą wysoce innowacjne produkty. Tworzymy je we współpracy z artystami: na przykład projekt M-City Gold Cities, w ramach którego powstaje pierwsza kolekcja dzieł sztuki, warta miliard dolarów. Odważnie poszerzamy granice technologii wraz z naszym humanoidalnym robotem AI CEO – Miką, napędzaną sztuczną inteligencją. Jest ona odpowiedzialna za przetwarzanie i analizę danych, przewodniczenie ArtHouse Spirits DAO i komunikację z jego społecznością. Jesteśmy buntownikami, którzy opanowali metawersum luksusu dzięki naszemu programowi NFT: ArtHouse Spirits DAO. Nasze działania związane z odpowiedzialnością społeczną skupiają się na wsparciu, pielęgnowaniu i ochronie sztuki oraz jej miejsca w naturalnym świecie, poprzez inicjatywy takie jak kolekcja sztuki plemiennej Totem czy Dictador Art Masters – pierwsze i najbardziej szalone muzeum graffiti ukryte w kolumbijskiej dżungli.

Więcej o przedsięwzięciu firmy Dictador można przeczytać na stronie https://dictador.com/the-first-robot-ceo-in-a-global-company/

Więcej o robocie humanoidalnym Mika na platformie Linkedin: https://www.linkedin.com/in/mika-ai-ceo-b79690270

---------------------------------
Data publikacji: 2023-08-08