Zaloguj
ING LEASE

Leasing wyznacza trendy

Otoczenie makroekonomiczne, wojna w Ukrainie, gwałtowny wzrost inflacji, rosnące ceny energii spowodowały, że ubiegły rok był pełen wyzwań dla przedsiębiorców. Mimo pewnego spowolnienia w 2022, obserwowaliśmy chęć i gotowość firm do inwestowania, a branża leasingowa wyszła naprzeciw oczekiwaniom firm. 

Leasing jest jedną najpopularniejszych form finansowania aktywów. Przedsiębiorcy doceniają go przede wszystkim ze względu na proste i szybkie procedury, elastyczne warunki oraz możliwość dobrania parametrów w takich sposób, aby raty były dopasowane do potrzeb biznesu. Klienci cenią leasing również za dostępność i wygodę w realizacji całego procesu. 

- W ostatnich latach branża leasingowa przyśpieszyła zmiany – znacząco wzrósł poziom automatyzacji i cyfryzacji, co przełożyło się na większą dostępność produktów leasingowych. Potrzeby przedsiębiorców zmieniają się bardzo dynamicznie, a my dostosowujemy się do oczekiwań wobec instytucji finansowych. By jak najlepiej wspierać firmy w rozwoju, produkty finansowe bazujące na leasingu muszą sprostać nadchodzącym trendom i ewoluować wraz z potrzebami nabywców. A jakie dostrzegamy wybijające się trendy? Dostępność online, robotyzacja i automatyzacja w duchu idei przemysłu 4.0 oraz trend związany z celami ESG, które nie ograniczają się już tylko do troski o środowisko naturalne, ale idą o krok dalej. Zrównoważony rozwój obejmuje aspekty społeczne, ładu korporacyjnego, etyki i zgodności z regulacjami – mówi Adam Sar, Prezes Zarządu ING Lease (Polska). 

   

ING Lease dostarcza rozwiązań, za pomocą których można skorzystać z leasingu online. Klienci ING mogą złożyć wniosek o leasing online za pomocą każdego z systemów bankowości internetowej ING. Przedsiębiorcy, którzy nie są jeszcze klientami ING chcemy, aby skorzystali z wniosku na naszej stronie internetowej www.inglease.pl. W obu przypadkach wnioski można wypełnić w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy dostęp do Internetu. Umowę Klient może podpisać za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego, dzięki czemu proces od A do Z jest w formie online. 

Dla Klientów poszukujących rozwiązań, dzięki którym zwiększą efektywność działania, obniżą koszty produkcji, czy też poprawią wydajność energetyczną w swojej firmie ING Lease przygotowało Program ING Smart Factory, który pozwala sfinansować aktywa z zakresu całego łańcucha produkcyjnego, od momentu dostarczania zapasów do produkcji, poprzez etap produkcji właściwej, aż do magazynowania i dystrybucji produktów gotowych - nowoczesne maszyny, roboty i coboty przemysłowe, całe linie technologiczne, ale także kompleksowe projekty end to end.

- Finansowanie ekologicznych inwestycji od kilku lat jest stałym elementem naszej strategii. Chcemy w jeszcze większym stopniu wspierać klientów w prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony, dlatego dołączyliśmy do rządowego programu dopłat do samochodów zeroemisyjnych "Mój elektryk", uruchomiliśmy ofertę specjalną „Leasing wspierający zrównoważony rozwój”, a także rozwijamy produkt leasingu paneli fotowoltaicznych. Myśląc o swoim biznesie długofalowo, warto już dzisiaj rozważyć inwestycje wspierające zrównoważony rozwój – dodaje Adam Sar.

---------------------------------
Data publikacji: 2023-02-05
Materiał ukazał się na łamach dziennika Rzeczpospolita oraz w wersji elektronicznej dostępnej pod linkiem.