Zaloguj
ING LEASE

Działać szybciej i sprawniej dzięki usługom cyfrowym

Bycie on-line skraca czas reakcji, pozwala wspierać przedsiębiorców niezależnie od czasu i miejsca - czy to w momencie decyzji zakupowej i wyboru finansowania, czy też w zakresie obsługi posprzedażowej. Pomaga działać klientom szybciej i sprawniej. Popularyzacja usług cyfrowych nabrała tempa podczas COVID- 19 i na stałe wpisała się jako silny kierunek rozwoju nowych kanałów dystrybucji. Zminimalizowanie formalności dla klienta poprzez optymalizacje procesów i automatyzowanie większości powtarzalnych czynności  jest potrzebą najbliższych lat. Branża leasingowa nie zostaje w tyle, a leasing online jako produkt już na stałe zagościł do ofert instytucji finansowych. 

Dzisiaj dobra oferta cenowa to nie wszystko. Liczy się również czas, wygoda i łatwa dostępność. W ING Lease stworzyliśmy dla naszych klientów możliwość dostępu i kontaktu z nami za pośrednictwem komunikacji elektronicznej z dowolnego miejsca w Polsce i o dowolnej porze dnia. Zautomatyzowane systemy w odpowiedni sposób „zaopiekują się” wnioskiem lub zapytaniem od klienta, aby umożliwić szybkie działania automatyczne lub skierować sprawę do specjalisty, tam gdzie interakcja z naszym pracownikiem jest wymagana – mówi Michał Męclewski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów i Sprzedaży Zdalnej w ING Lease (Polska). 

   

Nowoczesny przedsiębiorca to przede wszystkim klient oczekujący załatwienia możliwie dużo spraw na smartphonie, tablecie lub laptopie bez konieczności używania drukarki, podpisywania i skanowania wniosków i dokumentów. Czy taki scenariusz może wystąpić w przypadku branży leasingowej? ING Lease wraz ze swoja ofertą pokazuje, że tak!

Klienci posiadający dostęp do jednego systemów bankowości internetowej Moje ING lub ING Business, mogą złożyć wniosek o leasing w pełni online, w dowolnym  miejscu i o dowolnej porze. Finansowanie obejmuje samochody osobowe, dostawcze do 3,5 t, motocykle, skutery, pojazdy ciężarowe, maszyny, urządzenia, sprzęt, a nawet wózki widłowe. Przedsiębiorcy i właściciele firm, którzy nie są klientami ING mogą również złożyć wniosek o leasing online, korzystając ze wniosku LeaseClick, który dostępny jest na stronie www.inglease.pl. Klient kontaktując się z nami poprzez stronę internetową. w odpowiedzi otrzymuje ofertę wraz z linkiem do wniosku. Sam wniosek to 4 proste kroki. Tak jak w pozostałych przypadkach może go wypełnić w dowolnym momencie, wystarczy że posiada dostęp do Internetu. Kolejne kroki to automatyczne decyzje oraz e-umowa wymagająca jedynie podpisu kwalifikowanego bez konieczności drukowania.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy klienci posiadają kwalifikowane podpisy elektroniczne, które można wykorzystać do podpisania umowy leasingowej. Wyszliśmy tej grupie klientów naprzeciw i udostępniliśmy usługę jednorazowego e-podpisu mSzafir realizowaną w KIR. Proces podpisania dokumentacji tą metoda jest bardzo intuicyjny i wygodny, a w dodatku trwa nie więcej niż 15 minut – dodaje Żaneta Badowska, Manager Zespołu Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży Zdalnej w ING Lease. 

Wraz z rozwojem cyfryzacji, rośnie również potrzeba odpowiedniego zabezpieczania cyberprzestrzeni. Dla klientów instytucji finansowych, korzystających z usług online, szczególnie ważna jest pewność, że ich dane są bezpieczne, a transakcje przebiegną prawidłowo.

Wszelkie nasze aplikacje oraz platformy umożliwiające kontakt online z klientem spełniają najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, których dochowanie jest dla nas priorytetem. Korzystamy w tym zakresie również z wiedzy i doświadczenia ING Banku Śląskiego, który od lat inwestuje w digitalizację i narzędzia zapewniające bezpieczeństwo. Nasze wnioski leasingowe zostały wkomponowane w aplikacje bankowości elektronicznej ING, zapewniając pełny i bezpieczny proces, bez konieczności opuszczania aplikacji – podkreśla Michał Męclewski. 

---------------------------------
Data publikacji: 2023-03-15
Materiał ukazał się na łamach magazynu Home&Market oraz w wersji elektronicznej dostępnej pod linkiem.